Sprawozdania

Piknik Rodzinny PWr 2016 - Studenci Dzieciakom!

Piątek, 10. czerwca 2016

28 maja 2016r. na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej odbyły się zawody ósemek wioślarskich Odra River Cup, połączone z Piknikiem Rodzinnym organizowanym przez Fundację Manus. Piknik ten jest inicjatywą, z jaką wychodzą pracownicy Fundacji wraz ze studentami – ma na celu zapewnienie dobrej zabawy dzieciom oraz ich rodzinom.

 

czytaj więcej

Juwenalia 2016

Piątek, 10. czerwca 2016

W dniach 9-13 maja odbyły się Juwenalia Politechniki Wrocławskiej, jak co roku obfitujące w koncerty, projekty studenckie i atrakcje. Zeszłoroczne Juwenalia PWr doczekały się nawet statusu najlepszych w Polsce, trzymamy kciuki też za tegoroczne. Zwłaszcza, że koordynatorem była jedna z pracownic Fundacji, Anita Pelak. :)

 

Warto wspomnieć, że Fundacja także była zaangażowana w organizację Juwenaliów, za co dostała nawet specjalne podziękowanie:

 

czytaj więcej

Bądź pewny swojej koszulki juwenaliowej 2016

Piątek, 10. czerwca 2016

W kwietniu odbyła się akcja „Bądź pewny swojej koszulki juwenaliowej!”, mająca na celu umożliwienie studentom zakup koszulki tegorocznej koszulki juwenaliowej bez stresu, przymusowej porannej pobudki i wystawania pod dziekanatem w nadziei na swój rozmiar. Jest to szansa również dla tych studentów, którzy nie załapali się na juwenaliową koszulkę podczas studiów, a jako absolwenci chcieliby mieć pamiątkę.

 

Akcja jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem – sprzedano wiele koszulek, ich wydawanie odbyło się w przyjemnej, juwenaliowej atmosferze, a zadowoleni ze swoich koszulek studenci to najlepsza wizytówka naszej akcji. 

 

Wzory tegorocznych koszulek można obejrzeć w wydarzeniu:

link

czytaj więcej

XXIV edycja Akademickich Targów Pracy

Wtorek, 12. stycznia 2016

Na początku roku akademickiego 2015/2016 Zintegrowane Centrum Studenckie Politechniki Wrocławskiej, czyli inaczej popularny „Serowiec”, ponownie zapełnił się przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw biorących udział w XXIV edycji Akademickich Targów Pracy. Nie zabrakło także pragnących zapoznać się z ofertą praktyk, pracy i staży studentów i absolwentów wrocławskich uczelni technicznych.

 

Odbywające się 20 i 21 października Akademickie Targi Pracy zgromadziły na dwóch piętrach C-13 prawie 75 pracodawców zapewniając stuprocentową frekwencję z ich strony i potwierdzając renomę jednego z głównych projektów Fundacji Manus.

 

Galeria zdjęć

 

czytaj więcej