Gdzie byliśmy?

III Światowy Zjazd Inżynierów Polskich

Środa, 22. czerwca 2016

19 czerwca na Politechnice Wrocławskiej odbył się III Światowy Zjazd Inżynierów Polskich wspólnie z XXV Kongresem Techników Polskich 
we Wrocławiu, pod hasłem "Inżynierowie Polsce i Światu".

Wydarzenie zrzeszające wszystkich polskich inżynierów ma na celu wymianę doświadczeń w zakresie wdrażania innowacji, transfer nowych technologii, podniesienie rangi polskiej nauki i konkurencyjności gospodarki oraz integracja inżynierów pracujących poza granicami Polski z inżynierami z kraju.

Fundacja Manus także brała udział w zjeździe, wystawiając swój sklep - Polibudkę.pl. Pojawiły się tam bluzy Politechniki Wrocławskiej, torby, kubki, wlepki i inne gadżety dla inżynierów.

 

 

czytaj więcej

Premiera bolidu RT07 z PWr Racing Team

Środa, 22. czerwca 2016

3 czerwca 2016r. miała miejsce długo oczekiwana premiera bolidu RT07, skonstruowanego przez studentów z PWr Racing Team! Jest to już siódmy pojazd zbudowany przez studentów naszej uczelni. Trzy poprzednie bolidy zdobyły wysokie miejsca w rozmaitych zagranicznych konkursach, trzymamy więc kciuki za najnowszy, ulepszony bolid.

Na premierze Fundację reprezentowali prezes Kamil Nawirski i wiceprezes Maksymilian Żurman

 

 

czytaj więcej

II Dolnośląski Kongres Obywatelski w Krzyżowej.

Poniedziałek, 16. maja 2016
16 maja 2016 r. w Krzyżowej k. Świdnicy odbył się II Dolnośląski Kongres Obywatelski - wydarzenie, które zrzesza przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, spółdzielni socjalnych, samorządów lokalnych oraz aktywnych obywateli. 
Spotkanie to jest świetną okazją dla wszelkiego rodzaju organizacji o charakterze społecznym, ale i dla każdego zainteresowanego budową i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego w naszym województwie.
Podczas Kongresu odbyło się 10 paneli dyskusyjnych oraz Debata  „Czy obywatele potrzebują  regulacji prawnych dla  swojej aktywności społecznej”.  
 
Fundacja Manus wspiera inicjatywę Kongresu Obywatelskiego. Podczas tego wydarzenia reprezentowali nas prezes - Kamil Nawirski i wiceprezes - Maksymilian Żurman. 

 

czytaj więcej

Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów OMatKo!

Poniedziałek, 18. kwietnia 2016
Ogólnopolska Matematyczna Konferencja Studentów OMatko! odbyła się w weekend 15-17 kwietnia 2016 r. Nasz prezes, Kamil Nawirski, miał okazję w niej uczestniczyć. Była to już trzecia edycja konferencji powstałej z inicjatywy studentów matematyki Politechniki Wrocławskiej zrzeszonych w trzech kołach naukowych. 
 
 
czytaj więcej