Fundusze

KONFERENCJA: Innoshare 2016

Poniedziałek, 13. czerwca 2016
Co robi Polska aby stać się jednym ze światowych centrów innowacji? Jak skutecznie łączyć naukę z biznesem? Co zrobić aby być innowacyjnym i przedsiębiorczym, komercjalizować efekty swoich badań? Te i inne pytania zadadzą sobie po raz kolejny organizatorzy i uczestnicy II Kongresu Polski Innowacyjnej „INNOSHARE 2016” już 24 i 25 czerwca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
 
 
Tegorocznym smaczkiem konferencji będą także nagrody wręczone przez Fundację Polska Innowacyjna dla firm, które w szczególny sposób współpracują z nauką i rozwijają innowacyjność młodych Polaków. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych rozwojem innowacji w Polsce serdecznie zapraszamy!
 
Zapisy TRWAJĄ! do 22 Czerwca 2016, 20:00
Zapraszamy do rejestracji: https://innoshare2016.evenea.pl/ 
Więcej informacji na stronie: http://innoshare.pl/
Wydarzenie na FB: http://bit.ly/InnoShare2016
Organizator- Fundacja Polska Innowacyjna : www.polandinnovative.com 
czytaj więcej

STYPENDIUM: Studencki Program Stypendialny Miasta Wrocławia

Poniedziałek, 06. czerwca 2016

Urząd Miejski Wrocławia przygotował własny program stypendialny studiów doktoranckich. Zgłoszenia przyjmowane będą przez portal Wrocławskiego Centrum Akademickiego. 

 

 

Kto może wystąpić z wnioskiem/zainicjować sprawę:
- O stypendium mogą ubiegać się doktoranci studiujący we Wrocławiu:
- na studiach III stopnia na uczelniach publicznych i niepublicznych;
w placówkach naukowych prowadzących studia doktoranckie.
 
Okres pobierania stypendium
Stypendia przyznawane są doktorantowi jednokrotnie w czasie trwania studiów na okres 9 miesięcy. Zmiana zakresu studiów po przyznaniu stypendium nie uprawnia do ponownego ubiegania się o stypendium.
 
Zasadniczym kryterium do uzyskania stypendium przez doktorantów są wybitne osiągnięcia w dziedzinach wiedzy odpowiadających sześciu kategoriom stypendialnym:
  • stypendium im. Ludwika Hirszfelda: w zakresie nauk biologicznych i medycznych;
  • stypendium im. Hugona Steinhausa: w zakresie nauk matematycznych;
  • stypendium im. Maxa Borna: w zakresie nauk fizycznych i chemicznych;
  • stypendium im. Wincentego Stysia: w zakresie nauk społecznych i humanistycznych;
  • stypendium im. Jerzego Grotowskiego: w zakresie sztuki;
  • stypendium im. Jana Mozrzymasa: w zakresie badań interdyscyplinarnych.
Internetowa rejestracja wniosków odbywać się będzie w terminie do dnia 30 czerwca danego roku akademickiego.
Więcej na: link na Biuletyn Informacji Publicznej UM Wrocław
czytaj więcej

PROGRAM: Climate-KIC Accelerator Programme

Poniedziałek, 06. czerwca 2016

Program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów. Climate-KIC Accelerator Programme jest największym europejskim programem grantowym dla pomysłów biznesowych w następujących obszarach tematycznych:  ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, technologie wytwarzania zdrowej żywności, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i branżach pokrewnych.

 

 

Program przeznaczony jest dla:
 
         początkujących firm (MŚP istniejące do 3 lat),
         osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych (planujących w ramach programu rozpocząć działalność gospodarczą),
         zespołów badawczych (planujących skomercjalizować swoją wiedzę w formie spółki typu spin-off, spin-out).
 
 
Maksymalna wartość grantu dla jednego grantobiorcy to 20 tys. EUR. Granty wypłacane są w formie zaliczki. Finalista programu otrzymuje również możliwość udziału w wydarzeniu Venture Competition, które w 2016r. Odbędzie się we Frankfurcie w trakcie Festiwalu Innowacji. W 2015r. finaliści programu walczyli o nagrody finansowe o łącznej wartości 65 000 EUR.
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca 2016 r.
Więcej na: www.darr.pl
czytaj więcej

KONKURS: Why StartUp a Business?

Poniedziałek, 11. kwietnia 2016

Konkurs skierowany jest do osób, które myślą o założeniu lub rozwoju własnej firmy. Zapraszamy przedsiębiorczych i kreatywnych studentów, absolwentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się zarówno osoby, które dopiero planują rozpocząć działalność gospodarczą, jak i początkujący przedsiębiorcy chcący rozwinąć własny biznes.

 

 

Wystarczy opisać swój pomysł w formie skróconego biznesplanu i złożyć dokument w formie papierowej zgodnie z zapisami regulaminu konkursu na adres: Wrocławski Park Technologiczny S.A., ul. Duńska 9, 54-427 Wrocław, Sekretariat (budynek Delta) z dopiskiem: „Konkurs na biznesplan „Why Start Up a Business?”. Wcześniej warto wziąć udział w warsztatach Design Thinking, podczas których można poznać ciekawych ludzi i razem z nimi opracować strategię biznesową.

Trzy najlepsze projekty otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wysokości 10 000 zł oraz bony o łącznej wartości 5 000 zł na realizację usług świadczonych w WPT.

 

Więcej na: www.konkurs.startupwro.pl

Nabór trwa! do 31 maja!

czytaj więcej

Przeglądasz strony: 1 - 4 z 131

następna › ostatnia »