Zaufali nam

AKTUALNI INKUBOWANI:
 
 
Marka ta wywodzi się z Koła Naukowego Rapid Troopers, działającego przy Wydziale Mechanicznym. Członkowie koła wykazują się doświadczeniem zdobywanym podczas prac badawczo-naukowych i pisania publikacji. Three Dimensions Lab zajmuje się usługami wykorzystującymi technologię druku w 3D. Jak sami wskazują, korzenie ich działalności sięgają do największego laboratorium druku 3D w Polsce - Laboratorium Szybkiego Rozwoju Produktu. Czworo inżynierów z Politechniki Wrocławskiej, próbując wykorzystać swoje umiejętności, zainteresowania i różnorodne kompetencje zespołowe postanowili otworzyć swoją działalność, korzystając ze wsparcia Inkubatora. 
Zobacz więcej na: threedimensionslab.com.
 
 

Historia tej inkubacji to opowieść o tym, jak wykorzystać zauważoną lukę w rynku. Studentka PWr, widząc rozwijający się trend proekologicznych zachowań konsumenckich, postanowiła zgłosić się do Inkubatora. Teraz razem z nami próbuje rozwinąć swój produkt mapy ekologicznych punktów w mieście (gastronomia, sklepy, itp.) i wprowadzić go na rynek. Zajęła 2. miejsce w konkursie ekologicznych start-upów - Climate KIC Launchpad w edycji polskiej 2015 r., z nagrodą pieniężną na kampanię medialną.

 

 

Jedna z najbardziej znanych grup studenckich w Polsce. Ze swoim projektem załogowej misji oblotowej Marsa dostali się do międzynarodowego finału konkursu organizowanego przez NASA. Sam wyjazd do Stanów Zjednoczonych możliwy był dzięki współpracy z Fundacją Manus i zorganizowaniu kampanii crowdfundingowej, która odbiła się szerokim echem w kraju. Jak łatwo zauważyć, inspiracją tej międzywydziałowej grupy naukowej jest przestrzeń kosmiczna. Grupa realizuje się w projektowaniu rozwiązań, promocji idei eksploracji kosmosu i projektami edukacyjnymi. Teraz razem z Inkubatorem próbuje stworzyć na tych podstawach udane przedsięwzięcie biznesowe. Została też nominowana w plebiscycie "Ludzie Wolności" organizowanej przez TVN i Gazetę Wyborczą w ramach obchodów 25-lecia wolnej Polski. 

Więcej na: spaceismore.com

 

 

BYLI PODOPIECZNI: 

 

Total Management Office -  Jak sami wskazują, zajmują się kompleksową obsługą inwestorów na rynku - pośrednictwem, zarządzaniem i tworzeniem ich strategii biznesowej. Na chwilę obecną jest to przedsiębiorstwo specjalizujące się w branży obrotu nieruchomościami, choć szuka nowych dziedzin na rozwinięcie skali działalności.

Więcej na: tmoffice.pl

 

 

W obawie przed ryzykiem związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej i związanymi z tym kosztami, założyciele marki zdecydowali się na skorzystanie z preinkubacji. Dzięki ogromnemu i wszechstronnemu wsparciu ze strony Preinkubatora Przedsiębiorczości, pomysłodawcy mogli spokojnie zająć się pozyskiwaniem klientów i realizacją zleceń. W ten sposób udało się w krótkim czasie pozyskać dofinansowanie na zarejestrowanie firmy, co jednocześnie pozwoliło firmie działać na szerszą skalę. WildCube zajmuje się projektowaniem systemów identyfikacji wizualnej, stron internetowych, czy opracowaniem strategii komunikacji. Więcej o tym przypadku można przeczytać w artykule Pryzmatu Dziś organizacja weszła w szersze struktury, realizując swoje funkcje w ramach innego przedsiębiorstwa.

 

 

"Współpraca z zespołem All in Data to znakomite doświadczenie - zespół reprezentuje wysoki poziom zarówno kultury biznesowej, jak i przygotowania merytorycznego, powierzone zadania traktują z należytą uwagą, a sam proces komunikacji przebiega płynnie i bezproblemowo." - tak Wojciech Wodo na stronie AllinData wspomina współpracę w ramach inkubacji. Zespół byłych studentów Politechniki Wrocławskiej na uczelni przyswoił wiedzę z dziedziny statystyki, a w ramach inkubacji nabył kompetencje biznesowe. Dzięki połączeniu tych umiejętności teraz jest zdolny świadczyć usługi z zakresu analizy danych statystycznych, konsultingu statystycznego i szkoleń z zakresu wykorzystania statystyki.