Klub Dziecięcy mSzkrab przy Politechnice Wrocławskiej

mSzkrab

 

Dawno, dawno temu, w 2010 roku, podczas odwiedzin Prorektora ds. Studenckich oraz Samorządu Studenckiego Politechniki Wrocławskiej w Dreźnie powstał pomysł utworzenia miejsca, w którym studenci mogą pozostawić swoje małe dzieci w czasie ich pobytu na uczelni. Tam właśnie, za siedmioma górami i za siedmioma lasami, w akademiku Studentenwerk prowadzony jest lokal, w którym studenci wychodzący na kilka godzin z akademika mogą zostawić dziecko pod opieką. Politechnika Wrocławska i Fundacja Manus natchniona przez dobrą wróżkę zapałem i chęciami, rozpoczęła przygotowania do uruchomienia klubu dziecięcego dla studentów Politechniki Wrocławskiej. I udało się! Wspólnymi siłami utworzyliśmy miejsce, w którym młodzi rodzice mogą nieregularnie, w zależności od potrzeby zostawić dziecko, po czym iść na zajęcia, do dziekanatu lub na spotkanie z promotorem. Magiczne moce już po 2 latach intensywnych przygotowań, czyli w semestrze letnim 2013/2014 pozwoliły na uruchomienie klubu dziecięcego - mSzkraba.


Klub dziecięcy Politechniki Wrocławskiej to placówka oferującą opiekę nad dziećmi między 12 a 36 miesiącem życia (od 1. do 3. roku życia). Choć początkowo Klub Dziecięcy był dostępny dla dzieci studentów, pracowników i absolwentów PWr, od 2016 roku poszerzyliśmy grono beneficjentów, przyjmując pod opiekę dzieci wszystkich zainteresowanych. 

 


Aby skorzystać z pomocy klubu, należy skontaktować się z kierowniczką klubu, Ewą Jędryczko. Procedura wymaga rejestracji w systemie oraz podpisania umowy. Zwracamy Państwa uwagę, iż w mSzkrabie można zostawić swoje pociechy na maksymalnie 5 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu.

 

W ramach opieki nad dziećmi organizujemy również warsztaty dla rodziców, a także zajęcia otwarte, z których korzystać może cała rodzina szkraba.

 

Już drugi rok mSzkrab korzystał będzie z dotacji Ministerstwa pt. "Maluch na uczelni". Oznacza to, że pobyt dziecka w placówce jest częściowo dofinansowywany.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu również na oficjalnej stronie klubu dziecięcego mSzkrab przy Politechnice Wrocławskiej: Oficjalna strona mSzkraba